top of page
Spilvenu nams logo

+371 20 444 221

5 mīti par dūnu/spalvu spilveniem

Updated: Mar 12, 2021

Dūnas ir viens no komfortablākajiem spilvenu pildījumiem. Pateicoties dūnu spilvenu augstajam komforta līmenim, tas ir iekārojams un patērētāju iecienīts produkts. Tomēr, neskatoties uz to popularitāti un augsto komforta līmeni, pastāv arī atsevišķi tendenciozi un nepatiesi mīti par dūnu spilveniem. Izskatīsim dažus populārākos.


Mīts nr. 1: Dūnas izraisa alerģiju

Viens no populārākajiem mītiem ir tāds, ka dūnu pildījums izraisa alerģiju. Dūnas ir dabisks putnu aizsargs un tām nav nekādu alerģisku īpašību. Tomēr spilveni var izraisīt alerģiskas reakcijas, jo spilvena apvalks ir augsne baktērijām, mikrobiem un sēnītēm. Lietojot spilvenus, to apvalks uzsūc sviedrus, kas piesaista mikrobus un var kļūt par mikrobu un alerģisku reakciju perēkli. Tas attiecas arī uz šķietami hipoalerģiskajiem spilveniem. Regulāra spilvenu kopšana nodrošina higiēnisku vidi un pasargā no alerģijām.


Mīts nr. 2: Dūnu spilvenos ir putekļu ērcīte

Lai izvairītos no putekļu ērcītes, dūnas tiek pakļautas stingram apstrādes procesam, kura laikā tās tiek vairākkārtīgi tīrītas un apstrādātas, lai novērstu jebkādu putekļu ērcīšu klātbūtni. Spilvenu apvalkam tiek izmantots kvalitatīvs satīna audums, kas ir blīvs un kalpo par dabisku aizsargbarjeru putekļu ērcītes iekļūšanai spilvenā. Papildus drošībai var izmantot otru spilvendrānu, kas palīdz labāk saglabāt spilvenu tīru un higiēnisku.

Mīts nr. 3: Dūnu spilveni neelpo un rada diskomfortu naktsmiega laikā

Dūnām ir izcilas siltumizolācijas spējas, tās labi akumulē ķermeņa izdalīto siltumu, tādā veidā nodrošinot siltumu un komfortablu miega temperatūru, īpaši ziemā, kad ir auksts. Tomēr dūnām ir arī cita pārsteidzoša īpašība - aerācija. Pateicoties to vieglajai, gaisīgajai struktūrai, starp dūnām dabīgi cirkulē gaiss un notiek nepārtraukta siltuma maiņa, kas neļauj ķermenim pārkarst. Protams, ir jāņem vērā individuālās sajūtas un ķermeņa reakcija, jo ir cilvēki, kuriem ir sajūta, ka dūnas pastiprināti silda.


Mīts nr. 4: Visi dūnu spilveni noplok

Dūnu struktūra ir dabīgi veidota, tā lai tajā uzkrātos gaiss. Dūnas ir pildītas ar neskaitāmām gaisa kabatiņām, kuras dabīgā veidā palīdz uzkrāt un saglabāt sava ķermeņa siltumu. Šī dabīgā dūnu īpašība nodrošina dūnu spilvenu gaisīgumu un mīkstumu. Lai dūnas nesaliptu un nezaudētu savu formu, dūnu izstrādājumi ir jābužina, lai tie no jauna uzpildītos ar gaisu. Veicot atbilstīgu kopšanu, dūnu spilveni var ilgstoši saglabāt savu formu.

Ikviens cilvēks vairāk vai mazāk svīst, tādēļ ir nepieciešama regulāra vēdināšana dūnu spilveniem, lai tie pēc iespējas ilgāk un labāk saglabātu savu apjomu.


Mīts nr. 5: Dūnu ieguves veids ir cietsirdīgs pret putniem

Dūnu segu pildījumi pārsvarā tiek iegūti no zosīm un pīlēm, kuras apdzīvo ziemeļu reģionus, un to dabīgā vide ir saistīta ar zemām temperatūrām un polārajām vētrām. Dūnu ievākšanas tehnoloģijas var atšķirties. Piemēram, Islandes pūkpīles ar savām krūšu un vēdera dūnām izklāj ligzdu, lai to siltums pasargātu mazuļus, nodrošinot tiem pietiekamu siltumu skarbajos ziemeļu vides apstākļos. Pēc tam, kad mazuļi ir paaugušies un pametuši ligzdu, fermeri ievāc pārpalikušās dūnas, netraucējot putnu dabisko ciklu.


Augstas klases spilvenu ražotāji, kā, piemēram, Brinkhaus, Kauffmann ievēro visus augstākminētos principus savā spilvenu ražošanas procesā, lai nodrošinātu kvalitāti, higiēniskumu un saudzību pret putniem.


#dūnuspilveni #spilveni #segasunspilveni

dūnas, spalvas