top of page
Spilvenu nams logo

+371 20 444 221

Atsperu matrači

Updated: Mar 12, 2021

Matrača izvēlei ir liela nozīme, jo tā nosaka, cik ērts un pareizs atbalsts būs guļot. Parastajos, cenas ziņā lētākajos matračos, lielākoties ir spoļveida atsperes. Tās ir savā starpā saistītas, un, ja jums blakus guļ smags un turklāt nemierīgs cilvēks, arī jūs jutīsiet viņa kustības. Tāpēc par gulēšanai visērtākajiem ir atzīti matrači ar muciņveida atsperēm. Tās tiek iešūtas katra savā auduma maisiņā un sauktas arī par pocket atsperēm. Matracim nav svārstību, jo katra atspere darbojas atsevišķi, reaģējot uz ķermeņa svaru, aprisēm un spiedienu. Muciņveida atsperes ir konstruētas tā, lai ievērojami samazinātu kustības pārnesi starp jums un partneri. Pateicoties muciņveida struktūrai, tās var izturēt lielāku spiedienu jebkurā virzienā, turklāt to konstrukcija arī novērš saķeršanos starp atsperēm un uzlabo izturību.


Galvenās priekšrocības:

  • samazināta kustības pārnese;

  • optimāls atbalsts atbilstoši jūsu ķermeņa kontūrām;

  • spēj izturēt lielāku spiedienu un triecienus;

  • augstāka izturība.

Lai izlīdzinātu spiedienu un nodrošinātu pareizu atbalsta līdzsvaru, muciņveida atsperu matračos pamata komforta līmenī ir ap 200-300 atsperu uz 1m3. Tieši šiem matračiem ir izstrādāts arī 7 anatomisko zonu atbalsta princips. Tas nozīmē individuālu, nepieciešamo atbalstu galvai, kaklam, pleciem, jostasvietai, kāju vidusdaļai, kāju lejasdaļai un pēdu zonai, kas vienmērīgi sadala ķermeņa svaru un nodrošina pareizu mugurkaula stāvokli miega laikā. Tas tiek panākts standarta atsperes papildinot ar atšķirīga biezuma un vairāku izliekuma kārtu atsperēm.

To, cik komfortabls būs matracis, nosaka izmantotie apdares materiāli. Komfortam ir svarīgs arī pietiekams apdares materiālu slānis. Matraču apdarei izmanto tādus materiālus kā aukstās vai HR putas, atmiņas putas u.c.. Katram no šiem materiāliem ir savas priekšrocības.


Atmiņas putas (memory foam)

Atmiņas jeb visko-elastīgās putas ir ļoti atbalstošs materiāls. To vissvarīgākā īpašība ir spiediena sadalījums. Atmiņas putu matracis viegli pielāgojas cilvēka ķermeņa kontūrām, pareizi atbalsta un sadala ķermeņa svaru, nodrošinot dabīgu gulēšanas pozu. Atmiņas putas ir daudz blīvākas par klasiskajām putām. Tas nozīmē, ka tās pielāgosies jūsu ķermeņa formai, tai pat laikā to pilnībā atbalstot.


HR putas

Šim materiālam ir raksturīga lieliska ventilācija un mitruma regulēšana. Tas ir labi piemērots cilvēkiem, kuri miegā ātri sakarst. HR putām ir raksturīga paaugstināta noturība. Tās veido daudzu populāru matraču svarīgus slāņus. Bieži vien atmiņas putu matraču pārejas slānis vai pamata slānis saturēs augstas pretestības putas ar lielu blīvumu. Tas nodrošina vienmērīgāku matrača sajūtu un mazāku grimšanas sajūtu, kāda būtu tikai ar atmiņas putām.


Rhombo-therm® šķiedras

Matrača (Barcelona, Palermo) pildījuma virskārta sastāv no patentētas Rhombo-therm® šķiedras, kas pielāgojas ķermeņa formai, ar spiedienu mazinošu atbalstu un teicami nodrošina matrača ventilāciju.


Soft-therm®

Tā ir inovatīva kombinācija, kas sastāv no visko-elastīgo un HR putu apvienojuma kombinācijā ar Rhombo-therm® pildījumu. Visko-elastīgo putu materiāls vienmērīgi izlīdzina ķermeņa spiedienu, tai pat laikā matracis nesaplok un nezaudē savu formu. Soft-therm® putas ir izcili mīkstas un ar punktveida elasticitāti.

Soft-therm® putu tehnoloģija ievērojami uzlabo matrača spēju atgūt sākotnējo formu un uzlabotu, sausu miega vidi veselīgam un atjaunojošam miegam.