Spilvenu nams logo

+371 20 444 221

Kā izvēlēties segu

Updated: Mar 12, 2021


Izvēloties jaunu segu, viens no svarīgākajiem faktoriem, ir tās siltuma kategorija. Segu siltuma kategorijas ir pielāgotas sezonām. To vispārīgais iedalījums ir: vasaras, vidējas kategorijas jeb vissezonas, un ziemas. Siltuma kategorija segu aprakstā ir apzīmēta ar burtiem TOG (thermal insulance of a unit area) un cipariem. Ciparos ir izteikts siltuma kategorijas apmērs, kas dažādiem ražotājiem var nedaudz atšķirties.


Zemāka siltuma kategorija būs vasaras segām, kuru apzīmē ar cipariem no 2.5 - 4.5TOG. Vidējas siltuma kategorijas jeb vissezonas segas apzīmē ar cipariem no 5.5 - 8TOG. Tālāk seko siltas un īpaši siltas ziemas segas, kuru apzīmējums variējas no 9 - 13TOG.


1. Segas svars vienas siltuma kategorijas ietvaros var atšķirties. Tas ir atkarīgs no segas pildījuma. Vienādas siltuma kategorijas segas var būt gan vieglākas, gan smagākas, jo segu pildījumi ir dažādi. Piemēram, dūnas vieglākas, vilna smagāka.


2. Segas blīvums, tiek izteikts g/m2. Tas ir segas pildījuma svars gramos uz 1m2. Jo lielāks ir šis skaitlis, jo blīvāka ir sega. Tas nozīmē, ka tajā ir vairāk pildījuma. Piemēram, dūnu, kas nodrošina aktīvāku gaisa cirkulāciju segas iekšpusē, kā arī tā ir attiecīgi siltāka.


3. Segas siltums ir atkarīgs no segas konstrukcijas. Sega var būt gan cauršūta, gan stepēta. Cauršūtām segām - jo vairāk šuves ir segā, jo lēnāka ir siltā gaisa plūsma - cauri šuvēm. Stepētām segām gaisa cirkulāciju nodrošina pati segas konstrukcija, gaiss var brīvi pārvietoties starp segas nodalījumiem.


4. Segu siltuma kategoriju ir iespējams paaugstināt arī savienojot kopā 2 segas. Piemēram, Brinkhaus segu apmalēs ir īpaši iestrādātas kniedes, kas ļauj sakniedēt kopā 2 segas, tādā veidā iegūstot 1 siltāku. Tā ir iespēja sakombinēt, atliek tikai izvēlēties pildījumu un atbilstošu izmēru. Savukārt ražotāja Jasmin Silk zīda segu apmalēs ir iestrādātas pogas, kas dod iespēju savienot 2 vienāda izmēra zīda segas. Segu savienošanas iespēja ir priekšrocība praktiskākai segu izmantošanai, ar kuras palīdzību var iegūt gan 2 segas, gan arī paaugstināt siltuma kategoriju, ja ir nepieciešams papildus siltums. Tā ir arī iespēja izmēģināt un atrast sev atbilstošas siltuma kategorijas segu.


5. Balstoties uz līdzšinējo pieredzi un klientu atsauksmēm, Latvijas laika apstākļiem ziemas sezonā ir pietiekoši ar vissezonas segu. Tā ir labi piemērota, ja temperatūra telpās ir 18-22C. Tomēr, atsaucoties uz individuālo ķermeņa termoregulāciju, kā arī neparedzētiem aukstuma periodiem, ir iespējams izvēlēties arī ļoti siltu ziemas segu.

“Spilvenu Nams” sortimentā atradīsiet arī jau gatavu komplektu FOR ALL SEASONS. Komplektā ietilpst 2 segas: plāna (4.5 TOG) un vidēja siltuma kategorijas segas (8.0 TOG), kuras apvienojot iegūst vienu īpaši siltu ziemas kategorijas segu (12.5 TOG).


Būsiet gaidīti "Spilvenu nams" veikalā Stabu ielā 40, lai klātienē aplūkotu un pataustītu dažādo segu sortimentu, lai sajustu ar ko atšķiras dūnu segas no vilnas segām, kādas priekšrocības ir zīda segām, kašmira segām un kamieļu vilnas segām.


#segas #segasunspilveni #dūnusegas #lielassegas #segas220x240 #vilnassegas #kamieļusegas #siltassegas

segas un spilveni