Spilvenu nams logo

+371 20 444 221

Segu siltuma kategorijas

Updated: Mar 12, 2021

  • Kā izvēlēties segu ar vispiemērotāko siltuma kategoriju?

  • Kā atrast viskomfortablāko dūnu segu?

Cilvēka individuālās siltuma sajūtas līmenis ir atkarīgs no istabas temperatūras, viņa ķermeņa svara un, protams, personīgās vajadzības pēc siltuma. Diagramma ļauj ātri un viegli noteikt sev piemērotu siltuma līmeni.

Piemēram: Jūs sverat 75 kg un guļat istabas temperatūrā 18 ° C. Jums piemērotā siltuma kategorija ir vidēja.

Cik silta ir sega, parasti norāda TOG mērvienībās, jeb, tā sauktajos, togos. Šī mērvienība norāda, cik augstu siltuma līmeni sega var nodrošināt. TOG parasti ir laba vadlīnija segas izvēlei, taču tā nav vienīgā iespējamā mērvienība, jo tā neietver vienu no galvenajām dūnu segas priekšrocībām - dūnām jau dabīgi ir raksturīga temperatūru regulējoša darbība.


Siltuma kategoriju klasifikācija

  • Viegla (light): 2,5 - 4 Tog / viegla sega, piemērota īpaši siltiem laika apstākļiem.

  • Vidēja (medium): 6 - 8 Tog / normāla vidēja siltuma sega, kas ir piemērota pavasarim, rudenim un, atkarībā no istabas temperatūras, pat visu gadu. Mēs teiktu - vissezonas sega. Šī siltuma kategorija būs piemērota pie nosacījuma, ja neesat ļoti salīgs.

  • Silta (warm): 9 - 11 Tog / Silta un ērta sega aukstam gadalaikam.

  • Īpaši silta (extra warm): 12 - 13,5 Tog / īpaši silta sega, kas piemērota aukstām ziemas dienām/naktīm.


Dūnu kvadrātu laukumu sega

Kvadrātu laukumu dūnu segas ir īpaši siltās segas, kuras pārsvarā ir piemērotas siltuma kategorijām “Silta” un “Īpaši silta”. Šīs segas tiek izgatavotas ar speciālām iekšējām sieniņām starp laukumiem, kas tos savstarpēji savieno. Tas dod iespēju ievietot šajās segās vairāk pildījuma un palīdz izvairīties no vēsuma posmiem (cold spots) starp segas šuvēm.


Stepēto kvadrātu segas

Stepēto kvadrātu segas ir pieejamas siltuma kategorijās “viegla” un “vidēja”. Šo segu kvadrātiņu izmērs ir neliels un, stepējot, cauršuj un savieno abas segas pārvalka puses.