Spilvenu nams logo

+371 20 444 221

Lina kopšana

Updated: Mar 12, 2021

LINS ir izturīgs un antialerģisks materiāls, kuru izmanto dažādu tekstilizstrādājumu un gultas veļas šūšanai.

Lins ir organisks un īpaši izturīgs materiāls, kas satur dabīgas šķiedras. Lina palagi, segas pārvalki un spilvendrānas ir ārkārtīgi elpojoši - tie izcili absorbē mitrumu un pielāgojas ķermeņa temperatūrai. Tomēr, lai pilnvērtīgi izmantotu savas lina gultas veļas priekšrocības, ir jāzina daži svarīgi padomi par tās kopšanu.
MAZGĀŠANA

Lina palagus var mazgāt ar rokām, mazgāt veļas mašīnā vai ķīmiski tīrīt.

● Vislabākais risinājumi ir maigs veļas mazgāšanas līdzeklis vai ziepes un liels daudzums silta vai auksta ūdens.

● Nedrīkst balināt, jo lins ir dabīgs materiāls, un balināšana var sabojāt dabīgo šķiedru, samazinot tās izturību.

● Pirmo reizi mazgājot veļas mašīnā, ielieciet lina gultas veļu atsevišķi no citas veļas un nepārslogojiet veļas mašīnu, iestatiet temperatūru 40°C un, protams, nejauciet kopā tumšās un gaišās krāsas veļu!

PADOMS: Mazgājot veļas mašīnā, pārliecinieties, ka ir pietiekami daudz vietas, lai palagi varētu brīvi kustēties. Nepārslogojiet to! Pretējā gadījumā gultasveļa var sanākt ļoti sakrokota.


TRAIPU TĪRĪŠANA

Traipus no linu audumiem ir visvieglāk iztīrīt, ja tos pamana uzreiz.

Ko darīt, ja uz linu palaga ir izlijis salds dzēriens?

Vispirms izmazgāt remdenā ūdenī ar maigas konsistences ziepēm bez krāsvielām. Pēc tam vienkārši ielikt veļas mašīnā un turpināt mazgāšanu ar parasto veļas mazgāšanas līdzekli (bez balinātāja).


Ko darīt, ja uz linu palaga pamanāt šokolādes traipu?

Vispirms palagu izmazgāt remdenā ūdenī, izmantojot tikai vieglu traipu tīrīšanas līdzekli. Pēc tam mazgāt veļas mašīnā parastajā mazgāšanas ciklā.


Ko darīt, ja uz linu palaga ir nopilējis sveces vasks?

Vispirms notīriet pēc iespējas vairāk vaska, to nokasot no auduma. Pēc tam pārklājiet atlikušos traipus ar salveti un gludiniet, līdz traipi ir izzuduši un salvete ir absorbējusi visu vasku.


Asins traipu noņemšana no lina auduma

Iemērciet uz brīdi lina palagu aukstā ūdenī. Tad - vienkārši mazgājiet to veļas mašīnā kā parasti.


Kā noņemt kosmētikas traipus no lina gultas veļas?

Rīvējiet traipus ar maigu bezkrāsainu ziepju gabalu vai uzklājiet maigu traipu tīrīšanas līdzekli. Atstājiet to uz pāris minūtēm un pēc tam, neizskalojiet, bet ievietojiet veļas mašīnā un turpiniet mazgāt ar veļas mazgāšanas līdzekli.


Ja mājās ir mājdzīvnieki, Jūsu gultas veļa var palikt dubļaina, kā notīrīt dubļu traipus no linu palagiem.

Vispirms netīros palagus mazgājiet tikai remdenā ūdenī un ar traipu tīrītāju. Pēc tam - veiciet parasto mazgāšanas ciklu veļas mašīnā!


PADOMS: Mēs ļoti iesakām pievienot kādu auduma mīkstinātāju, īpaši tumšākiem audumiem, tādējādi Jūsu veļa būs īpaši mīksta un nesaburzījusies.ŽĀVĒŠANA

● Nežāvēt linu tiešos saules staros. Ja žāvēšanai izvēlaties veļas žāvētāju, noteikti iestatiet pareizo temperatūru. Labāk izvēlēties vidēju vai zemu karstuma temperatūru, jo lina gultas veļa izžūst loti ātri, un to nav vēlams pārkaltēt. Vislabāk ir izņemt no žāvētāja, kamēr tā vēl ir nedaudz mitra, tas nodrošinās, ka jūsu linu gultas veļa būs daudz mīkstāka. Pēc tam atlikušo žāvēšanu var veikt, izklājot un ļaujot izžūt dabīgā veidā, tas neprasīs tik daudz laiku un nodrošinās, ka jūsu gultas veļas būs īpaši mīksta.

● Ja vēlaties veļu žāvēt svaigā gaisā, pārliecinieties, ka tā joprojām ir vismaz nedaudz mitra. Citādi vēlāk to būs grūti izgludināt. Neizmantojiet centrifūgu pirms žāvēšanas, tas novērsīs burzīšanos.

GLUDINĀŠANA

Kaut arī linu audumi mēdz ātri sakrokoties, tos ir diezgan viegli izgludināt. Šeit ir daži vienkārši padomi, kā gludināt lina gultas veļu:

● Vislabāk gludināt, kamēr lina gultas veļa vēl ir nedaudz mitra.

● Ja lina gultas veļa ir sausa - pirms gludināšanas to vienkārši samitriniet ar tīru ūdeni.

● Pēc gludināšanas atstājiet linu palagus vēl nedaudz mitrus, izkariniet tos sausā, vēsā, un labi vēdināmā vietā, lai tie varētu pilnībā nožūt.

PADOMS: Gludiniet linu audumus no kreisās puses, lai lina virsma nekļūtu slidena, spīdīga un nemainītu krāsu.


Kopumā lina gultas veļa ir lielisks ieguldījums miega kvalitātē. Ņemot vērā padomus, cik viegli ir tīrīt, žāvēt un gludināt lina gultas veļu, varat būt mierīgi, zinot, ka jūsu lina palagi kalpos vēl daudzus gadus un laika gaitā kļūs pat vēl mīkstāki.

*raksts tapis sadarbībā ar lina gultas veļas ražotāju MagicLinen (LT).

#linagultasvela #linagultasveļa #gultasveļa #gultasvela #gultasveļaskopšana #linakopšana #magiclinen