top of page
Spilvenu nams logo

+371 20 444 221

"Kas lācītim vēderā?" Spilvenu pildījumi

Updated: Oct 28, 2021

Pēc garas un aizņemtas darba dienas nav nekā labāka par sajūtu, kad var atgulties, nolikt galvu uz mīksta, pūkaina spilvena, un iegrimt svētlaimīgā nakts miegā. Tas garantē, ka pamostoties Jūs jutīsieties labi atpūtušies un gatavi sākt jaunu dienu. Mēs visi zinām, cik svarīgs ir 8 stundu miegs, lai justos komfortabli un veselīgi! Bet vai esat kādreiz aizdomājušies, ka Jūsu spilvens faktiski var kaitēt Jūsu veselībai? Mēs zinām, ka tas ir t-i-i-i-k mīksts un ērts, kā gan tas varētu būt kaitīgs? Vēlamies jums sniegt noderīgu informāciju par spilveniem.

Alergēni un kairinātāji Mēs pavadām apmēram trešdaļu mūsu dzīves guļot. Tas ir fakts, ka Jūs pavadāt daudz laika gultā, guļot uz spilveniem, bet kā ir ar potenciālajiem alergēniem un kairinātājiem, kas pamazām var ieviesties Jūsu spilvenā,  kādi ir materiāli, no kuriem Jūsu spilvens ir izgatavots un pildīts? Putekļu ērcītes, pelējuma sēnītes, formaldehīds, nemaz nerunājot par sviedriem un atmirušajām ādas šūnām - lielākā daļa no tā visa atrodas vidējā spilvenā, un tas var nopietni ietekmēt Jūsu veselību!

Vai Jūsu spilvens var ietekmēt veselību? Saskaņā ar Natural Health Magazine, dažādas problēmas varētu rasties, ja gulēšanai izmanto ar ķīmiskām vielām pārpilnus sintētiskos spilvenus un matračus. Daudzi spilveni ir pildīti ar poliuretāna putām, kas lēnām un ilgstoši gaisā atbrīvo ķimikālijas, kas var izraisīt sliktu dūšu un galvassāpes. Jūsu spilvenā var veidoties putekļu ērces, radot elpošanas problēmas. Lai novērstu šīs problēmas, jūs varat izvēlēties dabīgāku spilvenu. 


Svarīgs ir arī jautājums, cik vecs ir jūsu spilvens? Spilveni nav nenolietojami un Jūsu spilvena paredzamais kalpošanas ilgums ir atkarīgs no tā pildījuma, un, protams, cik daudz Jūs par to rūpējaties. Ja Jūs ciešat no muguras vai kakla sāpēm vai arī no rītiem parādās citi simptomi, kas rada diskomforta sajūtu, atcerieties, ka pie tā varētu būt vainojams spilvens! 85% no mums uzglabā spilvenus, kad to lietošanas termiņš ir jau sen notecējis, bet cik ilgs laiks ir uzglabāt pārāk ilgi?

Sintētiskie spilveni Mikrošķiedras vai poliestera spilveni ir lēti un mazgājami veļas mašīnā - tādēļ tie ir izdevīgi tiem, kam ir svarīga spilvenu zemā cena, kā arī tiem, kam patīk gulēt uz vairākām spilveniem. Bet šie spilveni var piesaistīt pelējumu un putekļu ērcītes, tādēļ tos regulāri jāmaina - vidēji ik pēc diviem gadiem, kas varētu nozīmēt, ka Jūs faktiski nesaņemat cerēto vērtību par savu iztērēto naudu! Lai pārbaudītu un saprastu, vai Jūsu spilvenu ir nepieciešams nomainīt, mēģiniet to salocīt uz pusēm un novietot virs tā grāmatu. Ja grāmata notur spilvenu salocītu, ir pienācis laiks pirkt jaunu spilvenu. Spalvu un dūnu spilveni Ja vien jums nav alerģijas pret spalvām, tie ir vislabākie spilveni, jo ir noturīgi pret putekļu ērcīti. Lai salīdzinātu, pēc 6 mēnešiem spalvu un dūnu spilvenos ir 8 reizes mazāk putekļu ērcīšu nekā sintētiskajos spilvenos. Tie arī kalpo ilgāk, vidēji līdz 10 gadiem! Spilvenam pēc sabužināšanas ir jāieņem atpakaļ sava dabiskā forma; ja tā nav, spilvens ir jāmaina. Vilna un kokvilna Vilnas un kokvilnas dabiskā īpašība ir absorbēt mitrumu. Vilnas vai kokvilnas spilveni ir izgatavoti no dabiska elpojoša materiāla, kas absorbē mazāk sviedru, samazinot pelējuma risku. Ja ir alerģijas, dabiskās šķiedras piemēram, kā kokvilna vai vilna ir lieliska izvēle, un šo spilvenu kalpošanas laiks ir apmēram 5 gadi. Latekss Lateksa spilveni pēdējā laikā ir guvuši milzu popularitāti un tie lieliski nodrošina papildus atbalstu, ja cieš no muguras sāpēm, vai arī problēmām plecu un kakla zonā. Tomēr lateksa spilveniem ir tendence uzkarst, jo tie nav elpojoši. Vislabākā izvēle ir naturālā lateksa spilveni, tie ir izturīgi pret putekļu ērcīti, pateicoties to pretmikrobu īpašībām, un tie var kalpot līdz pat 15 gadiem.   Veselīga spilvena izvēles priekšnosacījumi Pie tik lielas spilvenu dažādības,var būt grūti izdarīt izvēli, tomēr ir svarīgi izvēlēties tādu, kas nekaitēs veselībai un nodrošinās labu naktsmiegu. Daži padomi spilvena izvēlei: 1. Dabīgo pildījumu spilveni, nodrošinās labāku termoregulāciju; 2. Sintētiskie spilveni regulāri jāmazgā, lai iznīcinātu putekļu ērcītes; poliestera spilvenus ir vieglāk kopt, bet tiem būs īsāk kalpošanas laiks; 3. Mainiet spilvenu, kad tas ir nepieciešams un atcerieties, ka tas pastāvīgi jāpurina un jāvēdina, lai nepieļautu pelējuma un baktēriju veidošanās;

4. Mūsuprāt, spilvenam nav derīguma termiņa, t.i., mēs iesakām mainīt spilvenu, kad esošais spilvens sāk radīt diskomfortu.


#spilvens #segasunspilveni #spilveni #kāizvēlētiesspilvenu #labsspilvens #labispilveni