top of page
Spilvenu nams logo

+371 20 444 221

Spilvenu un segu pildījumi

Updated: Oct 28, 2021

Mūsdienu plašajā segu un spilvenu sortimentā ir tik viegli apjukt, jo katrs ražotājs uzsver cik šis produkts ir lielisks, un tas otrs - nevērtīgs. Esam apkopojuši būtiskākās īpašības, kas jāņem vērā izvēloties vienu vai otru. Aicinām Jūs izvērtēt, kas ir piemērots/nepiemērots Jums, Jūsu prasībām, jo, mūsuprāt, nebūtu korekti iedalīt labs vai slikts pildījums, jo katram no tiem būs gan plusi, gan mīnusi.

Dūnas

Perfekts segu pildījuma materiāls, kas izmantots jau gadsimtiem ilgi. Tas ir dabas brīnums, kuram ir neskaitāmi daudz dabīgo gaisa “kabatiņu” starp pašu dūnu pūciņām. Tās nodrošina perfektu siltumizolāciju un absorbē mitrumu, to nekavējoties izvadot uz āru. Tādā veidā Jūsu ķermenis saglabā siltumu un sausumu. Dūnu īpašības:

- vieglas

- elastīgas

- siltumizolējošas

- mīkstas un patīkamas

- pūkainas

- dabīgas izcelsmes.


Zīds

Zīds ir 100% dabīgs materiāls. Zīda absorbētspēja ir apmēram 30% no sava svara, kā arī zīdam piemīt dabiska īpašība nekavējoties izvadīt uzsūkto mitrumu. Zīds spēj absorbēt un pielāgoties ķermeņa temperatūras maiņai. Zīda izcelsme ir zīdtauriņa kūniņas kokons, tas dzīvnieku valsts produkts. Zīda īpašības:

- viegls

- mīksts un patīkams

- dabīgas izcelsmes.


Kokvilna

Viena no senākajām cilvēcei zināmajām lauksaimniecības kultūrām, kas ir arī ideāls segu pildījuma materiāls. Izceļas ar izcilo mitruma absorbētspēju. Uzsūktais mitrums neuzkrājas, bet tas tiek ātri izvadīts uz āru. Rezultāts ir patīkama un sausa miega vide. Bez tam, kokvilnas izstrādājumi ir viegli kopjami un piemēroti cilvēkiem ar alerģiju pret putekļu ērcīti. Kokvilnas īpašības:

- elpojoša

- elastīga

- dabīgas izcelsmes

- piemērota cilvēkiem ar alerģijām.


Sintētiskā šķiedra

Segas un spilveni, kuri ir pildīti ar modernu sintētisko sķiedru ir funkcionāli, neticami viegli kopjami un izteikti higiēniski, tai pat laikā ir mīksti, maigi un viegli. Par cik šos produktus drīkst mazgāt 60◦C vai pat 95◦C un drīkst žāvēt centrifūgā. Tie ir ieteicami cilvēkiem ar alerģiju pret putekļiem. Šķiedras īpašības:

- atsperīga

- mīksta un patīkama

- viegli kopjama

- piemērota cilvēkiem ar putekļu alerģiju.IZSTRĀDĀJUMU KOPŠANA


  • Ievērojiet kopšanas simbolus, kas norādīti uz produkta!

  • Vienmēr izmantot pārklāju, lai pasargātu izstrādājuma apvalku no sviedriem, netīrumiem un nodiluma.

  • Kārtojot gultu, kārtīgi izpuriniet segas un spilvenus, lai izkustinātu to pildījumu.