top of page
Spilvenu nams logo

+371 20 444 221

Vasaras sega. Kura ir vislabākā?

Updated: Mar 12, 2021

Kurš gan negaida vasaru?! Tu aizver acis un izbaudi kā saulīte silda, kā putni čivina, garāmgājēji steidz savās darīšanās, bet Tu sēdi un baudi... baudi vasaru, sauli un tik ilgi gaidīto siltumu!

Bet kā ir vakaros, kad dodies gulēt? Nereti ir tā, ka ar segu gulēt ir karsti, bet bez segas arī nav forši.

Tātad, par vasaras segām.

zīda sega

Vasaras segu piedāvājums ietver gan dabīgo, gan sintētikas materiāla pildījumu segas.

Ir iespēja izdarīt izvēli starp:

- dūnu,

- vilnas,

- kamieļvilnas,

- kašmira,

- zīda,

- sintētikas segu.


Vilnas segas sniedz vajadzīgo komforta un siltuma sajūtu, kas ir nepieciešama neatkarīgi no gadalaika. Gan vilnas, gan kamieļvilnas segas palīdz uzturēt optimālu siltumu, pateicoties šo dabas materiālu izcilajai termoregulācijas spējai. Vilnas šķiedru vītņveidīgā forma ir veidota tā, lai šķiedras vītnēs uzkrātos gaiss. Vilnas segas ir iespējams mazgāt līdz 20c (pirms mazgāšanas skat. ražotāja norādījumus), bet to mazgāšanas procesā nav pieļaujama nekāda mehāniska iedarbība, lai vilnas pildījums nesaveltos.


Kamieļvilnas šķiedra, savukārt, ir doba, un gaiss uzkrājas pašā šķiedrā. Šīs "gaisa kabatiņas" akumulē un uzkrāj ķermeņa izdalīto siltumu un palīdz uzturēt nemainīgu temperatūru, kas vienlaicīgi gan silda, gan arī neļauj ķermenim sasvīst. Vilnas un kamieļvilnas segas vidēji vieglas, jo arī pati vilnas šķiedra ir smagāka, piemēram, par dūnām. Tā ciešāk ieskauj ķermeni, ļaujot labāk sajust segas pieskārienu, tādā veidā sniedzot nepieciešamo komfortu un siltumu.


Arī dūnu segas izceļas ar izcilu termoregulācijas spēju. Pateicoties to vieglajai, gaisīgajai struktūrai, starp dūnām dabīgi cirkulē gaiss un notiek nepārtraukta siltuma maiņa. Dūnu segas vieglums un gaisīgums var pat samulsināt, jo tās svaru praktiski nejūt. Tā ir neticami viegla un maigi pieskaras ķermenim. Savukārt dūnu segas var mazgāt līdz 60 grādu temperatūrā, bet tās ir labi jāizžāvē žavētājā, lai dūnas būtu pilnībā sausas un tajā nebūtu aizķēries mitrums, kas var izraisīt pelējumu

Zīda šķiedra, savukārt, ir gara, tai nav šūnu struktūras, tāpēc tā ir gluda un līdzena. Līdz ar to arī zīda sega būs gluda ar zīdam raksturīgu slīdīgu virsmu un dabīgu spīdumu. Svara ziņā, tās ir smagākās un blīvākās segas, jo zīdam, atškirībā no vilnas, nepiemīt dabīgs atsperīgums, vai gaisīgums kā dūnām. Zīds ir blīvs materiāls. Tai pat laikā, pateicoties slīdīgajai virsmai, zīda segas nepieplok pie ķermeņa, kas dod papildus ventilācijas un komforta sajūtu. Par zīda segu mazgāšanu, viedokļi atšķiras, tādēļ iesakām ņemt vērā ražotāja norādījumus.


Kokvilnas segu materiāls ir augu valsts izcelsmes, tā pamatā ir celuloze. Kokvilna, ir ļoti piemērots risinājums, gadījumos, kad nepieciešama alternatīva sintētiskajiem pildījumiem, vai nevar izmantot dzīvnieku izcelsmes segu pildījumus kā dūnas, kašmirs, vilna vai zīds. Segas ir plānas un gaisa caurlaidīgas. Kokvilnas segām ir raksturga arī laba mitruma uzsūkšanas spēja. Kokvilnas segas var mazgāt līdz pat 90c temperatūrā, jo kokvilnas šķiedrai ir augsta izturība.


Sintētikas pildījuma segas ir vieglas, to sastāvā ir inovatīvās Outlast® mikrokapsulas, kas absorbē un uzkrāj ķermeņa izdalīto siltumu, tādā veidā nodrošinot nemainīgu temperatūru un labāku atpūtu. Šīs segas ir visvieglāk kopjamas, tās var mazgāt veļasmašīnā 40ctemperatūrā un tās salīdzinoši ātri izžūst.