top of page
Spilvenu nams logo

+371 20 444 221

Naktsveļa labākam miegam

Updated: Apr 5, 2022

Kāda būtu vispiemērotākā naktsveļa labākam miegam

Vidusmēra cilvēks apmēram 26 gadus no sava mūža pavada miegā, tomēr gulēšana joprojām varētu būt pārāk maz apspriesta tēma, par kuru vairums no mums patiešām nezina daudz.

Tomēr ņemot vērā miega nozīmi, ir lietderīgi saprast, kas var ietekmēt jūsu miega kvalitāti, lai uzlabotu ikdienas dzīvi un vispārējo veselību.

Saskaņā ar pētījumu, kuru veicis Lielbritānijas nacionālais veselības dienests (NHS), katrs trešais pieaugušais pavada miegā nepietiekami ilgu laiku, un tas ir saistīts ar vairākiem faktoriem, tai skaitā mākslīgā zilā gaisma no tehnoloģijām, stress un ēšanas paradumi.

Kaut arī tas, kā jūs guļat, ir atkarīgs no daudziem faktoriem, mēs esam šeit, lai izpētītu, ko jums vajadzētu un ko nevajadzētu vilkt mugurā ejot gulēt, kāpēc dažādi gadalaiki prasa atšķirīgu naktsveļas izvēli un kā tas, ko jūs velkat, ejot gulēt, var tieši ietekmēt jūsu miega kvalitāti .

Protams, mēs arī izpētīsim dažādus audumus, kuri ir ieteicami naktsveļai, lai noteiktu, kurš materiāls vislabāk palīdzēs jūsu miegam. Sākot ar zīdu un kokvilnu, kā arī halātiem, pidžamām un naktskrekliem, un vēl daudz ko citu. Mēs atklāsim, kuri materiāli ir vislabākie, lai palīdzētu jūsu miegam.


Kāds ir vislabākais naktsveļas materiāls?

Audumu apskats, kāda materiāla naktsveļu izvēlēties miegam, ir svarīgs elements, kas jāņem vērā, lai nodrošinātu sev labāku atpūtu.

Katram naktsveļas materiālam ir savi plusi un mīnusi, bet galu galā tas ir saistīts ar izvēli, kurš audums nodrošina jums viskomfortablāko sajūtu ādai, kamēr jūs guļat. Tas var būt arī atkarīgs no ādas tipa, kā jūsu āda reaģē uz temperatūras maiņu miegā, vai tai ir tendence svārstīties, un pat no jūsu vecuma.


Apskatīsim dažādus audumus, ko parasti piedāvā naktsveļai:

Kokvilna: Kokvilnas audums ir dabiski viegls, elpojošs un mīksts pieskārienam, tas nekairina ādu. Tomēr kokvilnai ir nepietiekama siltumizolācijas spēja, kas aukstajos ziemas mēnešos var likt jums salt, ja nav biezas segas. Tās elpojošās īpašības var būt lieliskas, lai siltākos mēnešos jūs atvēsinātu, tomēr kokvilna bieži vien var būt neefektīva mitruma novadīšanai, tāpēc, ja jums ir nosliece uz nakts svīšanu, tas, iespējams, nebūs jums visērtākais materiāls.

Lins: Lins ir viegls, bet izturīgs naktsveļas izvēlē, tāpēc tas ir pazīstams kā ideāls materiāls vasarai. Lina naktsveļa nodrošina optimālu elpošanu, un ir izpētīts, ka jūs svīstat līdz 1,5 reizes mazāk nekā kokvilnas naktsveļā. Tomēr mīnuss ir tas, ka veļai ir tendence saburzīties un sakrokoties, kā arī tā ātri var palikt netīra.

Zīds: Gluds un maigs materiāls ādai, nesausina ādu un matus. Šis izcili gludais un slīdīgais materiāls nekairinās ādu un mati miegā nesavelsies.


Svarīgi atcerēties:

  • Ja vēlaties saglabāt komfortu un iegādāties pidžamu, kas lieliski der visiem gadalaikiem, izvēlieties zīdu.

  • Ja jums ir nepieciešama pidžama, kas gada siltajos mēnešos uzturēs vēsumu, izvēlieties kokvilnu.

  • Ja jums ir nepieciešama pidžama valkāšanai karstākā klimatā, izvēlieties linu, jo šis ir viselpojošākais audums.

  • Lai nodrošinātu labu nakts miegu, - temperatūra un komforts ir divi vissvarīgākie faktori, kurus var regulēt izvēloties naktsveļu no pareizi piemērota auduma.